Naše městská část se potýká s mnoha problémy, které se jako Zelení snažíme řešit.

Jedním z nich je i oprava komunikací na Praze 14. Pro mnoho z nás jako každodenních uživatelů je klíčový stav ulice Slévačské, která potřebuje opravit v celém úseku. V mnohém totiž nepřipomíná městkou komunikaci, ale spíše tankodrom. Usilujeme o celkovou opravu a začít bychom chtěli především v místě, kde se kříží Slévačská s Poděbradskou.

Je samozřejmé, že v jednu chvíli nelze uzavřít celý úsek, ale postupnou opravou bychom mohli dosáhnout toho, že si oddechnou nejen řidiči, projíždějící touto důležitou dopravní tepnou do práce, ale i lidé, kteří využívají městskou hromadnou dopravu při svých cestách nejen do zaměstnání, ale i za zábavou.

Oprava této komunikace ulehčí nejen životy nás všech, co na Praze 14 žijeme, ale i těch, kteří do naší městské části zavítají za prací či za poznáním. V posledních dvou letech se již podařilo opravit ulici Českobrodská v úseku od Průmyslové až po Lomnickou. V nejbližších týdnech začne rozsáhlá oprava ulice Ocelkova, na které dojde i k zásahům do kanalizace. K dílčím opravám dochází průběžně na mnoha dalších místech.

 

Jiří Pilip