Zítra v našem volebním obvodu proběhnou řádné senátní volby. Jsou důležité především kvůli tomu, že Senát jako horní komora Parlamentu je protiváhou dolní komory Parlamentu tedy Poslanecké sněmovně. Je tedy důležité vybírat kvalitní kandidáty. V ostaních obvodech si můžete vybrat též z kvalitních kandidátů jakým je například Václav Hampl či Václav Láska!

Na naši zářijovou schůzi mezi nás zavítal pan senátor David Smoljak, který v nadcházejících říjnových volbách bude obhajovat mandát. Chtěli jsme znát jeho názor na stavbu okruhu, bytové otázky či rozšiřování letiště. Jako MČ sousedíme s velkými dopravními stavbami, které mají vliv na zdraví našich obyvatel, proto nás například zajímala podpora železnice či hybridních pohonů. S panem senátorem jsme se též bavili o podpoře kulatých stolů na různá témata, důraz jsme kladli především na ekologii.

Jsme rádi, že nám David Smoljak na všechny otázky odpověděl a podpořil zelená řešení, které se shodují s naším čtrnáctkovým programem. Jako kandidáta s nejzelenějším programem můžeme pana senátora s klidným srdcem v nadcházejících volbách podpořit!!