Již zhruba před rokem a půl došlo na území naší městské části k nenápadné dopravní změně, která má však nemalý dopad na celou jižní část naši městské části. Magistrát hlavního města se rozhodl, údajně z důvodu bezpečnosti, znemožnit napojení z Objízdné ulice do Průmyslové směrem na Hostivař, které bylo umožněno díky otáčení přes přerušený dělící pás. Byť tento stav nebyl úplně optimální, prakticky celá dopravní zátěž se ve směru do centra přesunula z této opuštěné ulice mezi poli do obydlené oblasti Jiráskovy čtvrti, zejména do Českobrodské a Rožmberské ulice. Řidičům z Kyjí a Černého Mostu se navíc prodloužila délka trasy i jízdní doba, protože nově je možné se na Průmyslovou napojit jen přes mimoúrovňovou křižovatku Za Horou.

objizdna

Představitelé Strany zelených se již v minulosti snažili magistrát přesvědčit o vhodnosti umístit na křižovatku Objízdné a Průmyslové světelnou signalizaci, alespoň v provizorní podobě.

Ta by se následně sladila s existujícím semaforem u zastávky autobusu Perlit, aby nedošlo k negativnímu dopadu na plynulost dopravy na jinak frekventované Průmyslové ulici. Křižovatka by se pak stala všemi směry průjezdná. I když tato iniciativa zůstává zatím bez úspěchu, Zelení se nevzdávají a i nadále budou prosazovat politiku, která minimalizuje negativní dopady automobilové dopravy na kvalitu života nejen v Praze 14.

PETR HUKAL