Slovy „kde domov můj“ začíná nejen naše státní hymna, ale i každodenní realita téměř sedmdesáti tisíc lidí po celé republice. Jak k řešení problematiky lidí bez přístřeší přistupuje naše městská část a co můžeme ještě dělat? Těmito otázkami se intenzivně zabývá Komise pro sociální věci a zdravotnictví pod vedením Zeleného zastupitele.

„V této oblasti intenzivně spolupracujeme s mobilní sociální službou organizace Naděje. Uvědomujeme si, že v Praze stále není dostatek služeb, jako je nízkoprahové denní centrum pro osoby bez přístřeší. Domnívám se, že takové centrum by mělo být na každé větší části. Chtěli bychom zahájit spolupráci s MČ Praha 9 na nalezení vhodného prostoru právě pro toto centrum,“ vysvětluje předseda Komise Michal Prager.

Politikou Zelených je dlouhodobě rovněž prosazování sociálního bydlení. Jsme proto moc rádi, že se Praha 14 zapojila do projektu „Pilotního ověření implementace systému sociálního bydlení na lokální úrovni v Městské části Praha 14“. Budování sociálních bytů s doprovodnými sociálními

službami je pro Zelené jednoznačnou prioritou.

Michal Prager